Zakladatelé

Kristýna Beníčková

Kristýna byla partnerkou Petra Zoubka a je studentkou Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, kde se v roce 2014 seznámila s Peťou. Byli spolu téměř 5 let. Těsně před diagnostikováním zákeřné nemoci spolu půl roku studovali na Právnické fakultě Eötvös Loránd University v Budapešti. Spolu s Luďkem Plachkým se po Peťově smrti rozhodla založit tento nadační fond, aby uctila Petrovu památku a zároveň pomohla pacientům trpících touto závažnou nemocí. Momentálně působí v advokátní kanceláři Jirousek, Skalník, Bernatík a partneři.

„Peťulko, od prvního momentu jsi mě okouzlil svojí cílevědomostí a průbojností. Nikdy ses nevzdal. Až do poslední chvíle jsi bojoval jako lev a já jsem na tebe moc pyšná. Nevěděla jsem, co je láska, dokud jsem tě nepotkala. Byl jsi mým učitelem, naučil jsi mě sportovat, jít za mými sny a především jsi mě naučil milovat. Můj život po tvém boku získal smysl, hnal jsi mě dopředu svým optimismem, pomáhal si ostatním a toužil jsi po tom zanechat za sebou velkou stopu. Což se ti podařilo a my, prostřednictvím tohoto fondu, budeme tvoji stopu zvětšovat. Byl jsi unikátní bytost a navždy budeš mít místo v mém srdci. Miluju tě a děkuji ti za vše, andílku.“

Správní rada

Petr Zoubek starší

Petr, otec Petra Zoubka mladšího. Původně pracoval jako konstruktér – projektant, podstatnou část života však věnuje podnikání v oblasti automobilového průmyslu. Již 25 let vede svou firmu pro opravu a výměny autoskel. Spolu se svým synem, který se významně podílel na pomoci při podnikání i v domácnosti, budoval rodinné zázemí. Rád sportuje, ale především se po celý život, věnuje podpoře sportovního vývoje svých tří synů. Petra od malička doprovázel při jeho oblíbeném fotbale, společně trávili mnoho času při rekreačním sportování, cestování s rodinou. S odkazem na svého neobyčejného syna, který srdcem velkého bojovníka nikdy nevzdal ani ten nejtěžší boj v životě, by rád pomohl prostřednictvím činnosti  v nadačním fondu. Svou pomoc by rád věnoval těm, kteří se podobně jako Péťa dostanou do kontaktu s nevyléčitelnou nemocí a mají chuť to vzdát.

„Jsem nesmírně pyšný, jakého syna jsem měl a v srdci nadále mám. V dospělosti jsme spolu soupeřili v různých sportech/v sedmiboji, beachvolejbalu, kopané, cyklistice a hlavně běhu. Díky tobě jsem se naučil běhat dálkové běhy. Nikdy jsi se nevzdal, ani ten poslední souboj s nemocí. Chybíš mi můj synku. Táta“

PhDr. Renáta Zoubková

Renáta, matka Petra Zoubka, pracuje jako vrchní sestra na resuscitační klinice ve Fakultní nemocnici Ostrava, práci zdravotní sestry v resuscitační péči vykonává více než 20let. Své zdravotnické vzdělání prohlubovala nejdříve na Univerzitě Palackého v Olomouci, posléze na Univerzitě sv. Alžběty v Bratislavě, kde ukončila doktorandské vzdělání především díky synovi. Disertační práci zaměřenou na bolest pacientů v akutní péči věnovala svému synovi, který ji k dokončení studia motivoval. Současně pracuje na Ostravské univerzitě, kde se věnuje výuce nelékařských oborů oboru intenzivní péče. Po celý život se věnuje různým sportovním aktivitám, ke kterým spolu s manželem vedla své tři syny. Rozhodla se uctít památku obrovské tragedie, která rodinu Zoubkových zasáhla. Prostřednictvím pomoci lidem, kteří trpí těžkou nevyléčitelnou nemocí při jejich cestě nalézt naději na život.

„Je pro mne nesmírnou bolestí ztráta mého syna. Ale současně je mi velikou ctí, že jsem se mohla podílet na výchově tak skvělého člověka. Svou poctivostí, skromností, svědomitostí, obrovským tahem na branku a láskou si získal srdce mnohých z nás. Moc nám schází.“

Ing. Andrea Beníčková

Andrea, matka Kristýny, pracuje ve ŠKODA AUTO a.s. jako regionální manager a má na starosti obchodní partnery ŠKODA na střední Moravě. Svoji kariéru v Automotive odstartovala téměř před 20 lety jako prodejce nových vozů ŠKODA, kdy byla auty naprosto nepolíbená. Tato profese ji natolik pohltila, že si dnes život bez ŠKODOVKY nedokáže představit. Vystudovala dvě střední školy, které nemají s její nynější profesí nic společného, a již jako maminka Kristýny si dodělala Vysokoškolské vzdělání.

Je člověkem velmi citlivým, empatickým a svoji dceru vždy vedla k férovosti, upřímnosti, ale také k ctižádostivosti a určité samostatnosti.

„Petra jsem poznala téměř před pěti lety, kdy se stal přítelem mé dcery Kristýny, která ho nesmírně milovala. Měla jsem možnost sledovat jejich cestu životem a poznávat Petra, který i přes své mládí byl velmi cílevědomý, vytrvalý, rozhodný a neuvěřitelně romanticky založený mladý muž s obdivuhodným životním elánem. Byla jsem nadšená jeho sportovním založením, které je mi velmi blízké, a které se snažil přenést i na Kristýnu.
Peťova nemoc mě velmi zasáhla, ani na minutu jsem nezapochybovala, že tento mladý muž boj s krutou nemocí nevyhraje. Díky jeho pozitivnímu přístupu a laskavému úsměvu jsem opravdu věřila. Bohužel, ani to nestačilo k uzdravení. Když Kristýna přišla s myšlenkou založit nadační fond, nezaváhala jsem a chtěla jsem být jeho součástí. Milý Peťo, čím déle jsem Tě znala, tím víc jsem si přála, abys byl součástí naší rodiny. Moc mi chybíš a stejně tak celé naší rodině.“

Revizor

U nás v kanceláři platí, že když se nám projekt líbí, pracují na něm lidi se zápalem a ještě je to pro dobrou věc, je pro nás radost přidat ruku k dílu. A tady se to vše sešlo. Věříme, že Péťa by byl velmi hrdý. Pro fond poskytujeme pro bono právní služby a dohlížíme na transparentnost.