Petr Zoubek se narodil 30.10.1994 rodičům Renátě a Petrovi. Už od malička moc rád sportoval, nejdříve s rodiči na rodinné chalupě v Bukové, později pod odborným vedením trenérů mladých fotbalistů.

Ve svých čtyřech letech začal svou fotbalovou kariéru. Nejprve ve fotbalovém klubu FC Baník Ostrava a od roku 2005 ve FK Frýdek-Místek, kde hrál 1. žákovskou a dorosteneckou ligu. V roce 2011 se vrátil do Ostravy, tentokrát do fotbalového klubu FC Heřmanice a v roce 2013 se stal hráčem týmu TJ Ludgeřovice, který si velmi oblíbil a zůstal mu věrný.

Miloval fotbal, vždy stál za svým týmem a vytrvale na sobě pracoval. Petr se vždy snažil, aby se svými spoluhráči dosáhli co možná nejlepších výsledků. Kromě fotbalu se věnoval mnoha dalším sportům. Rád lyžoval, hrál futsal, nohejbal a celou řadu kolektivních sportů, z nichž určitě nejraději měl beach volejbal. Při všech sportovních aktivitách poznával a získával své přátele, v jejichž blízkosti byl moc rád a oni zase měli rádi jeho.

Vedle sportu se Peťa věnoval mnoha dalším aktivitám. Ve studiu měl vždy výborné výsledky, pro své neobyčejné charakterové rysy získal během studia spoustu přátel. Ještě na základní škole v roce 2006 zvítězil v celonárodní soutěži Dětský čin roku v kategorii pomoc jinému člověku. V roce 2014 začal studovat na právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde potkal i svou přítelkyni Kristýnu a nové přátelé. Díky svému zahraničnímu studiu, na Právnické fakultě Eötvös Loránd University v Budapešti, taky kamarády z různých koutů světa. Na právnické fakultě Univerzity Palackého  Peťa také působil ve Studentské právní poradně, kde společně se svými spolužáky radil lidem, kteří si odbornou právní pomoc z finančních důvodů nemohli dovolit. Vedle toho také působil ve spolku Nugis Finem, se kterým se snažil zvyšovat právní povědomí výukou práva na středních školách. Působil také v advokátní kanceláři KLIMUS & PARTNERS s.r.o. Jeho snem bylo založit vlastní advokátní kancelář a od získání magisterského titulu jej dělila pouze státní závěrečná zkouška. Jeho vášní bylo cestování, poznávání světa a objevování nepoznaného.

Peťa byl jeden z mála lidí, který zvládl spojit vše, co měl rád. Pravidelně sportoval, měl vynikající studijní výsledky, pomáhal rozšiřovat právní povědomí a radil potřebným. Získával potřebnou odbornou praxi – jako stážista na Krajském soudě v Ostravě a v advokátní kanceláři.

V listopadu 2018 začal trpět pravidelnými bolestmi zad, jejich původ však přisuzoval fyzické aktivitě. Následně odcestoval do Maroka, kde bolesti ustoupily. Po návratu se však začaly objevovat zdravotní potíže, proto následně podstoupil vyšetření krve ve Fakultní nemocnici v Ostravě (FNO). Krátce po Vánocích mu bylo diagnostikováno nádorové onemocnění. Sedmého ledna 2019 podstoupil svou první chemoterapii ve FNO. Bojoval statečně a ani na chvíli se nevzdával, věděl že nemoc porazí, a proto se v únoru 2019  rozhodl absolvovat svou poslední zkoušku na Právnické fakultě, kterou úspěšně splnil.  Po celou dobu léčby byl obklopen rodinou a přáteli. Bohužel 4. března 2019 agresivní nemoci podlehl.

Miloval život, který žil naplno, dokud ho nezastavila krutá a nelítostná nemoc. Bojoval srdcem největšího bojovníka a svůj boj nikdy nevzdal!

Péťa byl skvělý syn, bratr, partner a kamarád. Bude mít navždy své místo v našich srdcích a díky činnosti jeho nadačního fondu bude i nadále pomáhat potřebným a motivovat další mladé a nadějné studenty v cestě za jejich sny.